Diskusní téma: Nováčci ve světě vapingu a elektronického kouření

Dotaz

Šárka 21.06.2013
Dobrý den, někde jsem se dočetla, že i elektronické cigarety mohou být škodlivé. Jak to tedy je, abych v tom měla konečně jasno? Děkuji

Re: Dotaz

Svaz Vapingu 21.06.2013
Dobrý den, Šárko,

o škodlivosti elektronických cigaret se množí mnoho mýtů. Vapování skutečně škodlivé není, protože uživatel el. cigarety inhaluje pouze čistou páru, ve které může (nemusí) být nikotin. Inhalovat páru není nijak škodlivé. Nikotion jako takový škodlivý také není - pouze ovlivňuje tep podobným způsobem jako třeba kofein. Proto elektronická cigareta může fungovat jako neškodná náhražka za obyčejné cigarety, při jejichž kouření vzniká asi 4000 látek, z nichž spousta je škodlivých, jedovatých a karcinogenních.
Problém však může být s kvalitou importovaných, zejména čínských výrobků. Vzhledem k tamní legislativě totiž není možné kontrolovat, zda množství nikotinu je skutečně takové, jaké výrobci udávají. Proto doporučujeme využívat osvědčené výrobce z Evropy. Na českém trhu existuje například výrobce Ecoliquid, který každou šarži kontroluje v akreditované laboratoři. Hezký den.

Přidat nový příspěvek